top of page

Alfa klasė rekomenduoja: top filmai šeimai apie mokslą

Mokslas nesibaigia už klasės ribų – tokia mintimi vadovaujasi Alfa klasės mokytojai.


Su savo mokiniais siekiame ne tik išmokti formules ar taisykles, bet ir matyti, kaip praktiškai veikia matematika, fizika ir kiti mokslai, apie kuriuos dažnai girdime klausimą: o kur tai panaudojama gyvenime? Vienas iš būdų sužadinti moksleivių susidomėjimą mokslu – filmų peržiūra ir aptarimas su mokytoju. Taigi Alfa klasė rekomenduoja keturis klasei ar šeimai tinkamus filmus, kuriuose pavaizduojamos mokslo įdomybės.
Vienas iš būdų sužadinti moksleivių susidomėjimą mokslu - filmų peržiūra ir aptarimas su mokytoju.


‣ “The Martian” / “Marsietis” : filmas ir apie fiziką, ir apie biologiją. Ar įmanoma Marse užauginti bulvę? Po šio filmo peržiūros padiskutuokite apie tai su savo mokytoju.


‣ “The Imitation Game” / “Vaizduotės žaidimas” : filmas apjungia matematiką ir istoriją, todėl tinka ir tiksliukams, ir humanitarams. Pažiūrėjus šį filmą norisi gliaudyti matematinius galvosūkius kaip riešutus ir gilintis į Antrojo pasaulinio karo istoriją!


‣ “Hidden Figures” / “Paslėpti skaičiai” : filmas apie matematikes, XX a. dirbusias NASA. Filme griaunamas lyčių stereotipas ir pristatomos moterys mokslininkės, keitusios pasaulį.


‣ “A Beautiful Mind” / “Nuostabus protas”: dar viena istorija apie matematiką, Nobelio premijos laureatą D. Nash’ą. Filmas gali sudominti moksleivius matematikos pritaikymu žaidimų teorijoje.

Comments


bottom of page