top of page

Ar sunku išmokti prancūzų kalbą?

Kalbų mokymasis laikomas vienu didžiausiu sėkmės faktorių šiandieniniame pasaulyje. Užsienio kalbos atveria duris į skirtingas kultūras, leidžia bendrauti su vietiniais gyventojais, suteikia prieigą prie platesnės informacijos ir didina karjeros galimybes. Prancūzų kalba patenka į kalbų, kurias būtina išmokti, sąrašo dešimtuką kaip viena iš ateities kalbų.


Ar sunku išmokti prancūzų kalbą? Ir taip, ir ne. Jei mokate kurią nors kitą romanų grupei priskiriamą kalbą – ispanų, italų ar portugalų – jums bus gerokai lengviau. Jei esate užsigimę poliglotai, kuriems išmokti naują kalbą tas pats kaip matematikui išspręsti formulę – prancūzų kalbos mokymasis teiks tik pasitenkinimą. Tuo atveju, jeigu mokykloje viena nemėgstamiausių pamokų buvo ar vis dar yra užsienio kalbos – reikės gerokai pasistengti.


Pirmas iššūkis – tarimas Didžiausias iššūkis tai prancūzų kalbos tarimas, gramatika ir skyryba, kurie mokymosi pradžioje gali pasirodyti kaip neįveikiami dalykai. Labiausiai teks padirbėti būtent su tarimu. Vietiniai prancūzai paprastai kalba taip greitai, kad atskiri žodžiai pasimeta garsų chaose. Tobulinti tarimą ir bendrą kalbos supratimą labiausiai padės prancūziški filmai ar serialai su jums gerai žinomos kalbos subtitrais, taip pat tinklalaidės ir muzika. Pripratus prie kalbos tempo bus įveiktas pirmasis barjeras sklandžios kalbos link.

Antras iššūkis – gramatika Prancūzų kalboje daiktavardžiai turi gramatinę lytį, prie kurios turi būti priderinti ir atitinkami būdvardžiai. Dar vienas iššūkis – tai skirtingos laikų formos. Tiesa, šnekamojoje kalboje kai kurios iš jų yra retai naudojamos, o kitos tarpusavyje skamba itin panašiai, todėl išmokus vieną laiko formą, lengviau prisiminti ir kitą.

Trečias iššūkis – skyryba Pagrindinis prancūzų kalbos skyrybos skirtumas tai prieš ir po kai kurių skyrybos ženklų dedamas tarpas. Tai reiškia, kad prieš ir po kablelio, šauktuko, klaustuko, dvitaškio, kabučių būtina palikti tarpą. Pavyzdys: „Greičiau grįžk! Tikėtina, kad mokydamiesi bet kokio naujo dalyko susidursite su motyvacine krize, kurią įveikus taps žymiai lengviau eiti toliau.


Ketvirtas iššūkis – skaičiai Skaičiavimas prancūziškai nėra toks paprastas kaip kitose kalbose. Nuo skaičiaus 70 viskas keičiasi. Užuot sakę septyniasdešimt, jie sako šešiasdešimt ir dešimt, skaičių 80 taria kaip – keturis kartus dvidešimt, o 99 – keturis kartus dvidešimt, dešimt ir devyni.

Penktas iššūkis – motyvacija Techninės kalbos subtilybės gali būti perprastos ir įvaldytos tik su viena sąlyga – jei tam yra motyvacijos ir užsispyrimo. Tikėtina, kad mokydamiesi bet kokio naujo dalyko susidursite su motyvacine krize, kurią įveikus taps žymiai lengviau eiti toliau. Todėl šiame etape tampa svarbu neprarasti noro ir nepamesti savo ambicijų, vedančių į pagrindinį tikslą – kalbos išmokimą.

Prancūzų kalba – įveiktas iššūkis Kylančius iššūkius prancūzų kalbos mokymosi procese gali padėti išspręsti keletas dalykų.


Pirmiausia – galima mokytis savarankiškai pasitelkus įvairias programėlės (Duolingo, À Moi Paris Audiobook Method, HelloTalk, Babbel, MosaLingua, Brainscape, Memrise, French by Nemo, Busuu, MindSnacks, Mondly) ir įtraukus prancūzų kalbą į savo kasdienę rutiną. Vis dėlto tai užima daug laiko ir reikalauja itin daug pastangų. Susidūrus su pirmaisiais sunkumais labai lengva nuleisti rankas. Kad to nenutiktų ir motyvacija bei užsidegimas mokytis prancūzų kalbos išliktų stiprus, patartina mokytis kartu su mokytoju. „Alfa klasės“ prancūzų kalbos mokytojai padeda pasiekti greitesnių ir efektyvesnių rezultatų, taip pat nenukrypti nuo pagrindinio tikslo. Nous t'attendons en classe ! Laukiame jūsų pamokose!

Comments


bottom of page