top of page

Istorijos VBEVBE sesijai įsivažiavus birželio 14 dieną Lietuvos abiturientai laikė istorijos egzaminą. Alfa klasės istorijos mokytojai Simonas Kraujelis ir Vilius Matjošaitis apžvelgė šio egzamino užduotis ir pateikė savo vertinimą. 


Simono teigimu, šių metų istorijos VBE nebuvo sunkus tiems, kurie siekė jį tiesiog išlaikyti, tačiau norintiems gauti aukščiausią įvertinimą koją pakišti galėjo keletas painių klausimų. Mokytojas pabrėžia, kad 41 klausime galėjo tikti keli teisingi atsakymai. Abu mokytojus nustebino tai, kad iš LDK laikų pasirinktos būtent Kazimiero ir Aleksandro privilegijos, kurios nėra ypač išsamiai nagrinėjamos pamokų metu. Panašiai galima vertinti ir Pramonės revoliucijos šaltinių bloką – dauguma mokinių iš šio laikotarpio tikisi klausimų apie Prancūzijos revoliuciją, Napoleoną, Apšvietos epochą, tad Pramonės perversmo tema galėjo būti primiršta. Viliaus nuomone, šio bloko užduotys buvo lengvesnės, bet šiek tiek nestandartinės.


Viliaus ir Simono teigimu, Šaltojo karo šaltinių blokas buvo ypač panašus į 2019 metų egzamino dalį, todėl galėjo būti matytas tiems, kurie sprendė ankstesnių metų užduotis. Simonas pastebi, kad šiame egzamine pasitelkta karikatūra buvo tokia pati, kokia buvo ir 2019 metų egzamino užduotyse.


Vilius pastebi, kad egzamine beveik nebuvo klausimų iš Pirmojo bei Antrojo pasaulinių karų, kurie, mokytojo nuomone, yra įdomiausia egzamino dalis. 


Mokytojai džiaugiasi, kad egzaminas buvo lengvesnis, nei praeitais metais, tad nors šaltinių nagrinėjimo užduotys galėjo supainioti, abu tikisi gerų istorijos VBE rezultatų Lietuvos mastu.


Commentaires


bottom of page