top of page

Italų kalbos studijų programa: Ko tikėtis?

Italų kalba – viena melodingiausių ir romantiškiausių kalbų, priklausanti romanų kalbinei grupei. Daugiau nei 63 milijonams žmonių italų kalba yra gimtoji, dar 3 milijonai vartoja ją kaip antrąją kalbą.


Jeigu meilę italų kalbai jauti vien ją girdėdamas, galbūt pats metas susimąstyti apie galimybę studijuoti italistiką ir romanų kalbas? Alfa klasės italų kalbos mokytoja Marta dalinasi savo patirtimi mokantis šioje studijų programoje.
Jeigu meilę italų kalbai jauti vien ją girdėdamas, galbūt pats metas susimąstyti apie galimybę studijuoti italistiką ir romanų kalbas? Alfa klasės italų kalbos mokytoja Marta dalinasi savo patirtimi mokantis šioje studijų programoje.


ITALISTIKOS IR ROMANŲ KALBŲ STUDIJOS

„Italistikos ir romanų kalbų studijų programa suteikia galimybę išmokti italų kalbą ir bendrauti dar viena iš pasirinktų romanų kalbų: ispanų arba prancūzų. Ši studijų programa nėra skirta tik žmonėms, kurie jau moka italų kalbą. Net ir tie studentai, kurie nežino nei vieno žodžio itališkai, gali rinktis šią programą, nes italų kalba yra mokomasi nuo pat pagrindų su labai draugiškais ir besistengiančiais įtraukti į mokymosi procesą gimtakalbiais dėstytojais italais.


ITALIJOS UNIVERSITETAI

Vytauto Didžiojo universitetas studijų metu suteikia galimybę ne tik bendrauti su gimtakalbiais dėstytojais (kurie taip pat puikiai moka lietuvių kalbą), rengti įvairius renginius kartu su į Lietuvą atvykstančiais italais pagal Erasmus+ programą, bet ir išvykti patiems studijuoti ten ne daugiau nei 12 mėnesių. Pasirinkti galima iš labai įvairių Italijos universitetų, tokių kaip Milano, Palermo, Pizos, Sassario, Veronos, Turino ir kitų.


Labiausiai rekomenduojami universitetai, skirti būtent užsieniečiams: Sienos ar Perudžios. Šie universitetai ne tik leis pažinti italų kalbą ir kultūrą, tačiau suteiks galimybę sutikti įvairių kultūrų žmones (amerikiečius, lenkus, ispanus, arabus, prancūzus ir daug kitų) ir kartu leistis į nuostabią kelionę Italijos pažinimo link. Dėstytojai yra profesionalūs savo srities žinovai, visada pasiruošiantys pagelbėti ir įtraukti. Italų kalbos kursai yra pritaikyti būtent pagal užseniečių galimybes. Siena ir Perudžia yra maži miesteliai, esantys Umbrijos regione, kuris vadinamas žaliąja Italijos širdimi (it. cuore verde d’Italia), nes šis regionas yra beveik pačiame Italijos centre ir gali pasigirti itin gražia gamtos žaluma!


ERASMUS+ PROGRAMA

Galima pasinaudoti galimybe ir dalyvauti Erasmus+ studijose ir praktikuoti italų kalbą, nes studijų metu labiau koncentruojamasi į profesinius dalykus ir specializaciją. Po antrojo kurso jau nebėra gramatikos pamokų, todėl itin svarbu išmokti ją pirmaisiais metais. Ypač patartina dalyvauti Erasmus+ programose per antrajį kursą arba po jo, nes taip įtvirtinamos žinios ir patobulėjama prieš kursinio rašymą ir praktikos atlikimą.


KARJERA BAIGUS ITALŲ KALBOS STUDIJAS

Baigę studijas studentai išmano Lietuvos ir Italijos bei kitų Viduržemio jūros šalių kultūros, turizmo, verslo ryšius, taip pat specializuojasi ir kalbos mokyme. Be viso to, studentai taip pat verčia, redaguoja tekstus iš italų kalbos į lietuvių kalbos ir atvirkščiai. Taikomos svarbiausios vertimo teorijos ir metodai, studentai išmano italų literatūrą ir jos atsiradimo istoriją. Italistikos ir romanų kalbų programą sėkmingai baigę asmenys gali dirbti kultūros ir švietimo įstaigose, vertimų biuruose, kalbų mokyklose, leidyklose, kelionių agentūrose ir kitose įmonėse. Taip pat ten, kur veikla susijusi su Italija ir kitomis Viduržemio jūros šalimis (Ispanija, Prancūzija). Baigę programą bakalaurai gali tęsti studijas kalbotyros, vertimo, literatūrologijos, žurnalistikos, edukologijos, politologijos, teisės ar kitokiose magistrantūros studijų programose. Patartina pasinaudoti Italijos skiriama stipendija užsienio šalių piliečiams studijuoti Italijoje. Lietuvos piliečiams yra skiriama 27 mėnesiai stipendijų. Vieno mėnesio stipendijos dydis – 900 eurų. Su informacija apie stipendijas galima susipažinti štai čia: https://studyinitaly.esteri.it .“留言


bottom of page