top of page

Kaip išmokti anglų kalbą?

Gyvenant vis atviresniame pasaulyje, kalbų mokėjimas ne tik suteikia galimybę bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio ir susipažinti su kitomis kultūromis, bet ir atveria mokslo bei karjeros kelius. Negana to, naujos kalbos mokymasis ugdo įvairius protinius gebėjimus, nes reikalauja ne tik susipažinti su žodynu ir taisyklėmis, bet taip pat mokėti šias žinias prisiminti ir taikyti. O gebėjimas komunikuoti anglų kalba yra vienas svarbiausių įgūdžių, padedančių dominuoti pasaulinėje darbo rinkoje. Taigi, kaip išmokti anglų kalbą?

Anglų kalbos pamokose pirmiausia plečiame žodyną. Nuosekliai kartodamiesi ir tobulindami žinias, norimų rezultatų galime pasiekti žymiai greičiau nei per 12 metų, praleistų mokyklos suole. Kuo greičiau kalbą norintys išmokti poliglotai sėkmingai išbandė tokias netradicines technikas:

• Šnekėkite nauja kalba tą pačią dieną, kai pradėjote jos mokytis. Išmokę vos kelis žodžius ar frazes, nebijokite suklysti. Kasdien kalbėkitės su žmonėmis, mokančiais kalbą, prašykite jų išsakyti pastebėjimus apie daromas klaidas ir mokykitės iš jų. Jei tokio žmogaus nėra jūsų aplinkoje, tiesiog šnekėkitės su savimi, papasakokite, ką šiandien veiksite, kokie jūsų planai.

• Užsiimkite kasdienėmis veiklomis lydimi naujos kalbos. Pavyzdžiui, norėdami pasigaminti vakarienę, susiraskite ir skaitykite receptą anglų kalba. Taip ne tik paįvairinsite rutiną, bet ir išmoksite naujų, kasdieniame gyvenime pritaikomų žodžių.

Nuosekliai kartodamiesi ir tobulindami žinias, norimų rezultatų galime pasiekti žymiai greičiau nei per 12 metų, praleistų mokyklos suole


• Skaitykite gerai žinomą ir mėgstamą knygą anglų kalba. Kalbos mentorė ir poliglotė, mokanti 10 kalbų, Lýdia Machová pasidalino savo patirtimi: norėdama išmokti naują kalbą, ji pradėjo skaityti savo mėgstamą knygą „Haris Poteris“ kalba, kurios nemokėjo. Pirmų skyrių suprasti nepavyko, tačiau galiausiai ji baigė skaityti knygą beveik be sunkumų.

• Žiūrėkite gerai žinomą serialą ar filmų seriją anglų kalba. Iš pradžių, kaip ir su knygomis, nesuprasite didžiosios dalies. Tačiau vėliau gilindamiesi ir atidžiai sekdami kalbą, jau galėsite atpažinti anksčiau girdėtus žodžius. Galiausiai pavyks suprasti, ką šneka veikėjai.

• Svarbiausias poliglotų patarimas galvojantiems, kaip išmokti anglų kalbą – praktikuotis darant tai, kas patinka. Pasirinkite metodą: maisto gamybą, knygų skaitymą, serialų žiūrėjimą, muzikos, tinklalaidžių klausymą ar bet kokią kitą veiklą, kuri gali pavirsti anglų kalbos pamokomis.

• Atradę jums tinkamą veiklą ir metodą, susikurkite sistemą. Pavyzdžiui, įveskite taisyklę, kad kiekvieną kartą, gamindamiesi vakarienę, 15 minučių klausysite angliškos tinklalaidės. Tokiu būdu kalbos lavinimas taps kasdienybe.

• Paskutinis poliglotų patarimas – būkite kantrūs. Neįmanoma išmokti naujos kalbos per du mėnesius, tačiau per tiek laiko galima pastebėti žymų progresą.

Good luck!

bottom of page