top of page

Kaip išmokti vokiečių kalbą?

Vokiečių kalba laikoma viena pagrindinių Vakarų pasaulio kultūrinių kalbų. Tai taip pat viena iš dešimties populiariausių kalbų, kurią sudaro daugiau nei 5 mln. žodžių! Dėl savo turtingo žodyno ir kultūrinės praeities ji vadinama mąstytojų ir rašytojų kalba, o dėl formalaus ir griežto skambesio – verslo ir dalykinių santykių kalba. Ją įvaldžius atsiveria itin plačios karjeros galimybės, kadangi ji plačiai pripažįstama tarptautinių organizacijų ir verslo atstovų.


Jei esate pasirengę įžengti į platesnį pasaulį, belieka atsakyti į klausimą – kaip išmokti vokiečių kalbą?

PASIRUOŠIMAS Vokiečių kalba priskiriama prie antrosios kategorijos kalbų, kurioms išmokti vidutiniškai reikia 30 savaičių arba 750 valandų. Dėl savo kompleksiškumo ir gramatinių subtilybių ši kalba reikalauja nemažai pastangų ir laiko. Todėl pirmasis žingsnis sėkmingo mokymosi link yra tinkamas nusiteikimas ir pasiruošimas sunkiai mokytis.

MOKYMOSI ŠALTINIS Norint išmokti bet kokią kalba, labai svarbu pasirinkti patikimą mokymosi šaltinį, kuriame pateikta informacija būtų paruošta gerai kalbą išmanančio asmens. Internete gausu įvairių kalbos nustatymo testų, kurie, atsižvelgiant į esamą ir siekiamą lygį, pateikia mokymosi rekomendacijas. Svarbu pabrėžti, kad esant pradiniame lygmenyje greičiau rezultatų pavyks pasiekti dirbant kartu su mentoriumi. „Alfa klasėje“ yra skirtingų lygių vokiečių kalbos mokymosi programos, skirtų ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiems.

BENDRAUKITE SU VOKIEČIAIS Nesvarbu, ar mokomasi savarankiškai, ar drauge su mokytoju, bendravimas su vietiniais gyventojais ženkliai pagerina mokymosi procesą. Susirašinėjimo ar pokalbių draugas, su kuriuo galima pasidalinti dienos įspūdžiais, ne tik praplės žodyną ir kultūrinį akiratį, bet ir prisidės prie ženkliai malonesnio mokymosi.

MOKOMOSIOS PROGRAMĖLĖS Geriausiai vertinamos vokiečių kalbos mokymosi programėlės yra šios: Anki, Memrise, WordPic, Babbel, DeutscheAcademie, Wie geht’s ir Duolingo. Nuoseklus ir kasdienis mokymasis padės greičiau įsiminti sudėtingesnius žodžius, sakinių struktūrą ir tarimą. Tarptautinė socialinių tinklų programėlė Ablo suteikia galimybę bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio. Pagrindinis privalumas – automatinė vertimo funkcija, kuri užtikrina sklandų bendravimą.

Įvaldžius vokiečių kalbą atsiveria itin plačios karjeros galimybės, kadangi ji plačiai pripažįstama tarptautinių organizacijų ir verslo atstovų.


DOMĖKITĖS VOKIŠKAI Jei turite mokslo sritį, kuri jus itin domina – skaitykite ir rinkite apie ją informaciją vokiškai. Klausykitės muzikos, skaitykite įvairius straipsnius internete, žiūrėkite serialus ir mėgstamus filmus šia kalba. Jei bijote, kad gali būti per daug sunku, rinkitės tuos filmus ir serialus, kurie atitinka dabartinį jūsų žinių lygį. Internetinėje svetainėje DW Deutsch Lernen galite pasirinkti lygį ir naudotis skirtingomis mokomosiomis priemonėmis. Ilgainiui atskiras garsų mišinys ims ryškėti kaip atskiri žodžiai, susijungiantys į vieningą sakinio struktūrą. Pabandykite garsiai pristatyti informaciją, kurią perskaitėte ar išgirdote. Tokiu būdu lavinsite ne tik skaitymo, bet ir kalbėjimo įgūdžius.

Rekomenduojama turėti savo pačių pildomą žodynėlį. Žiūrėdami filmus, serialus, klausydami dainų ar tinklalaidžių, skaitydami knygas, straipsnius ir pastebėję jums nežinomą žodį, užsirašykite jį, jo tarimą ir reikšmę į žodynėlį. Ilgainiui pastebėsite, kad kai kurie žodžiai kartojasi, o nuolatinis jų pasikartojimas paspartins įsiminimą. Jei turite daugiau laiko, kiekvieną nežinomą žodį galite bandyti panaudoti savo sugalvotame sakinyje. Tokiu būdu lavinsite ir gebėjimą jungti atskirus žodžius į visumą.

RUTINA Turėkite savo vokiškąją rutiną, kuri apjungtų visus mokymosi proceso aspektus – kalbėjimą, klausymąsi ir rašymą. Dienos eigoje pereikite visas tris dedamąsias ir jau po mėnesio pastebėsite kaip vokiečių kalba tampa vis artimesnė ir geriau suprantama. Gamindami maistą kiekvieną ingredientą, maisto produktą, įrankį ir atliekamą veiksmą garsiai įvardinkite vokiškai. Ragaudami maistą apibūdinkite jo savybes – rūgštu, saldu, trūksta druskos, skanu ir pan. Sėdėdami kambaryje galite vokiškai įvardinti matomus daiktus ir jų spalvas bei formas. Be abejonės, iš pradžių gali būti sudėtinga, todėl rekomenduotina ant kuo daugiau daiktų užklijuoti lapelius su vokiška reikšme. Žodžių kartojimą paverskite kasdieniu įpročiu ir nė nepajusite kaip pamatę tam tikrą daiktą galvoje jį susiesite su vokiška reikšme.

Jei norite išmokti vokiečių kalbą, bet jaučiate, kad gali neužtekti užsispyrimo ir valios, rekomenduojame kreiptis į „Alfa klasės“ vokiečių kalbos mokytojus! Laukiame jūsų jau šiandien!

Auf Wiedersehen! Iki pasimatymo!


Comments


bottom of page