top of page

Kaip įveikti matematikos egzaminą?


Didžioji dalis moksleivių sutinka, kad matematika – vienas tų mokomųjų dalykų, kurie mokykloje kelia didžiausią stresą. Priimtas sprendimas matematikos egzaminą padaryti privalomą visiems, norintiems stoti į aukštąją mokyklą, sukėlė nemažą nepasitenkinimą ir nerimą tarp moksleivių. Nuo 2024 m. visi stojantys į aukštąsias mokyklas turės būti išlaikę bent 3 valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir trečią laisvai pasirenkamą paties moksleivio. Svarbu pabrėžti, kad nuo 2024 m. naujasis slenkstis stojant į aukštąsias mokyklas bus suvienodintas ir tiems, kurie pretenduos ne tik į valstybės finansuojamas, bet ir nefinansuojamas vietas. Šiuo metu matematikos egzaminas privalomas siekiantiems patekti į valstybės finansuojamą vietą.


Kaip įveikti matematikos iššūkius ir sėkmingai pasiruošti egzaminui?
EGZAMINŲ UŽDUOČIŲ SPRENDIMAS

Alfa klasės matematikos korepetitoriai pataria skirti laiko ir spręsti buvusių egzaminų užduotis. Tai padeda numatyti, ko galima tikėtis egzamino metu, taip pat atkreipti didesnį dėmesį kartojantis į tas temas, kurios dominuoja egzamine. Išsprendę bent ketverių-penkerių paskutinių metų užduotis pastebėsite, kad yra užduočių, kurių principas kartojasi kiekvienais metais.


TEORIJOS TAIKYMAS

Vienas svarbiausių aspektų – mokėti taikyti teoriją praktiškai, todėl itin svarbu pasikartojant medžiagą spręsti 11-12 klasės uždavinius. Rekomenduojama peržvelgti kuo daugiau skirtingų uždavinių ir atsakyti sau į klausimą „Ar mokėčiau jį išspręsti?“. Jeigu atsakymas neigiamas, pasižymėkite uždavinį ir skirkite papildomo laiko išsiaiškinti, kaip jį išspręsti.


MOKYMASIS KARTU SU DRAUGAIS

Norėdami greičiau ir efektyviau įsisąmoninti teorinę ir praktinę matematikos pusę, spręskite uždavinius kartu su draugais. Mokydamiesi drauge pastebėsite ir savo silpnąsias puses, todėl žinosite, kurioms temoms reikia skirti daugiau laiko. Be abejonės, visas mokymosi procesas taps žymiai įdomesnis, o matematika neatrodys neįveikiama.


SKAIČIUOTUVO IR FORMULIŲ NAUDOJIMAS

Didžiausi pagalbininkaI egzamino metu yra skaičiuotuvas ir pateiktos formulės. Itin svarbu, kad skaičiuotuvas atitiktų reikalavimus. Be abejonės, svarbu, kad jūs juo mokėtumėte naudotis, todėl ruošdamiesi egzaminui naudokite tą patį skaičiuotuvą, kurį planuojate turėti su savimi ir egzamino metu. Išsiaiškinkite visas jo funkcijas ir galimybes, nes skirti tam laiko egzamino vietoje jau negalėsite.


Labai svarbu mokėti naudotis pateiktomis formulėmis, todėl ruošdamiesi egzaminui įpraskite jas naudoti ir žinokite visus jų taikymo būdus. Gebėjimas taikyti formules sutaupo laiko ir gali padėti išspręsti net sudėtingiausią uždavinį.


EGZAMINO LOGIKOS PERPRATIMAS

Dauguma matematikos egzamino uždavinių yra sudaromi taip, kad bent vienas taškas yra duodamas už matematinio apibrėžimo pritaikymą: logaritmo apibrėžimas, išvestinės apibrėžimas, moda, mediana, n-tojo nario formulė ir t.t. Tinkamai pritaikyta teorinė matematikos dalis veda prie teisingai išspręsto uždavinio.


DĖMESYS PASKUTINIAM EGZAMINO UŽDAVINIUI

Tiems, kas siekia maksimalaus įvertinimo, ypač svarbu atkreipti dėmesį į paskutinį uždavinį. Dažniausiai jis būna iš šių temų: judėjimo, darbo uždavinių, skaičių teorijos ir tikimybių. Kuo daugiau skirtingų „paskutiniųjų” užduočių išspręsite, tuo labiau tikėtina, kad gausite taip išsvajotą šimtuką!


Jei jaučiate, kad įveikti matematikos jums vieniems nepavyks, galite kreiptis pagalbos į Alfa klasės matematikos korepetitorius. Užsiėmimų metu laiką skirsite egzamino užduotims spręsti, todėl egzamino dieną pasitiksite ramesni ir labiau pasitikintys savimi. Taip pat galite išbandyti Alfa klasės mokytojų parengtus bandomuosius egzaminus, kurie supažindins su konkretaus egzamino specifika ir padės įvertinti savo žinias.


Paskutinius mėnesius prieš egzaminą praleiskite naudingai!Comments


bottom of page