top of page

Kaip pasiruošti istorijos egzaminui?
Tęsiame rubriką ir toliau dalijame patarimus prieš pasiruošimą egzaminams! Šįkart paprašėme istorijos ir geografijos mokytojos Indrės papasakoti, kaip sėkmingai įveikti istorijos egzaminą.

O anksčiau publikuotus patarimus galite rasti čia.

„Kaip pasiruošti istorijos VBE?“ Ar ir Tau gana dažnai iškyla šis klausimas? Tiesą sakant, man taip pat. Ir turbūt vieno atsakymo į šį klausimą nerasime. Koks būtų mano pirmasis ir pats svarbiausias patarimas?

KVĖPUOK. Besiruošiant gali kilti nemažai streso, nerimo, kad nieko neatsimeni ar nespėsi pasiruošti. Nurimk, vienos nakties visada pritrūks. Jei jau dabar imsi kartoti, nors ir po truputį, laiko nebus per mažai ir išsaugosi daugiau nervinių ląstelių, kurios pagelbės egzamino metu.

Jei paklaustum „O ką gi daryti su gausybe informacijos?“.

IŠSIGRYNINK. Atsiversk „Istorijos brandos egzamino programos priedą“, kuriame rasi visas reikalingiausias temas, datas, asmenybes, kurių gali prireikti egzamino metu. Išsirašyk, pasižymėk ir suprasi, kad nei Antikos, nei Italijos suvienijimo egzamine neprireiks, o tai jau sutaupo laiko reikalingesnei informacijai! O ką toliau daryti su šia informacija?

SKAITYK IR KARTOK. Niekas taip nepadeda kaip kartojimas, tad turimą informaciją vis įtvirtink. Užtenka kartas nuo karto vos po temą ar kelias pakartoti ir laikui bėgant informaciją tikrai įsiminsi.

Žinoma, nepamiršk ir praktikos. Spręsk testus, nagrinėk šaltinius, kuriuos gali rasti tiek nec.lt puslapyje, tiek kituose tinklalapiuose. Kuo daugiau išspręsi (žinoma, sąžiningai), tuo daugiau pasitikėjimo savimi įgysi. Jei spręsdamas testus pasimesi ir suabejosi, naudok atmetimo būdą – atsikvėpk ir logiškai pagalvok, kurie atsakymai mažiausiai tikėtina, kad gali būti teisingi. O ką daryti su šaltiniais? Ramiai perskaityk tekstus, tuomet pabandyk suprasti, o ko manęs prašo, ką turiu atsakyti? Atsakinėk trumpai ir aiškiai, nes atsakymo laukeliai nėra dideli. Kuo daugiau testų ir šaltinių išspręsi, tuo didesnė tikimybė, kad ką nors panašaus pamatysi ir egzamino metu. Vadinasi, mažiau streso ir netikėtumų!

P. S. sunkiai suvoki informaciją? Pažiūrėk dokumentiką ar trumpą vaizdo įrašą Youtube, kuriame tau reikalinga tema bus papasakota trumpai ir suprantamai.

P. P. S. sunku įsiminti Lietuvos istorijos eigą? „Lietuvos istorijos repas“ tikrai padės pasilengvinti gyvenimą.

Primename, kad istorijos valstybinis brandos egzaminas vyks 2021 m. birželio 25 d. (penktadienį), 9 val.

Comments


bottom of page