top of page

Kodėl jaunam žmogui verta mokytis rusų kalbos XXI amžiuje?

Vyresnė karta kuo puikiausiai moka rusų kalbą, ko, deja, negalima pasakyti apie jaunimą. Dabar, kai anglų kalba yra pasaulio lingua franca, kyla pagrįstas klausimas: ar apskritai jaunam žmogui verta mokytis rusų kalbos? Šiame straipsnyje pateiksime penkias pagrindines priežastis, kodėl verta mokytis rusų kaip antrosios (o gal net ir pirmosios) užsienio kalbos, ir kaip ji gali praversti mūsų laikais.
FAKTŲ – NENUNEIGSI Daugelis tiesiog numoja ranka ir teigia: „Kam man reikia rusų kalbos? Kur aš ją vartosiu?“. Išties, rusų kalba nėra tokia populiari kaip jau ilgą laiką išliekanti kalbų „lyderė“ anglų. Tačiau tai nereiškia, kad ši kalba, kaip gali pasirodyti, yra „nepritaikoma“. Net 258 milijonų žmonių šneka rusiškai – o tai išties įspūdingas skaičius. Rusų – populiariausia slavų šeimos kalba. Rusiškai galima susišnekėti beveik visur Rytų Europoje. Įdomi tendencija: ir kitose Europos šalyse vis daugiau žmonių pradeda mokytis rusų kalbos, suprasdami jos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje.

KĄ IŠMOKSI – ANT PEČIŲ NENEŠIOSI Be abejo, vien kalbos populiarumas nėra pakankama priežastis pulti jos mokytis. Rusų kalba yra viena iš šešių oficialių JTO kalbų. Daugelis įmonių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje turi ekonominių ryšių su Rusija. Pagalvojus, kad rusų kalbos mokėjimu gali pasigirti toli gražu ne kiekvienas, ji tampa tikrai lemiamu faktoriumi darbinantis tiek privačiose įmonėse Lietuvoje, tiek tarptautinėse organizacijose. Net kinai mokosi rusų kalbos, nes ji atveria daug verslo galimybių. Galiausiai, negalima nuneigti Rusijos vaidmens dabartiniame pasaulyje, tad, norint suprasti, kas vyksta globaliu lygmeniu, rusų kalba tikrai pravers.

PRAEITIES KULTŪRA Visas pasaulis vertina rusų kultūrą ir žavisi ja. Literatūra, dailė, kinas, muzika, teatras, baletas – šį sąrašą būtų galima tęsti praktiškai iki begalybės. Tik mokant rusų kalbą, galima betarpiškai mėgautis tūkstančiais unikalių kūrinių, tapusių tarptautiniu paveldu. Žinoma, tam, kad galėtumėte skaityti Dostojevskį ar Tolstojų originalo kalba, turėsite sėdėti prie vadovėlių ne vienerius ir ne dvejus metus, bet net minimalus kalbos mokėjimas jau atveria kelią į rusų kultūros platybes. O gal rusų kalba padės jums susirasti draugą, kuris jums suprantama kalba perteiks turtingos rusų kultūros žavesį? Tik mokant rusų kalbą, galima betarpiškai mėgautis tūkstančiais unikalių kūrinių, tapusių tarptautiniu paveldu.


ŠIUOLAIKINĖ KULTŪRA Laikas nesustoja, kultūra evoliucionuoja, tad, norint vartoti šiuolaikinius kultūrinius produktus rusų kalba, akivaizdu, kad reikia ją mokėti. Labiausiai jaunus žmones traukia šiuolaikinė rusų muzika – nuo populiariosios iki repo ar hip hopo. Nors kartais užtenka tiesiog mėgautis smagia melodija, ko gero, buvote susimąstę, o apie ką išvis dainuoja atlikėjas. Laimei, norint suprasti šiuolaikinę kultūrą, nereikia tokių gilių lingvistinių žinių, kaip norint suprasti klasiką. Tačiau, jei jūs domina tiek praeities, tiek šiuolaikinė kultūra, pastaroji gali tapti savotišku tilteliu, vedančiu link pirmosios.

POLIGLOTAMS – RUSŲ KALBA TIKRAS PERLAS Galiausiai, jei laikote save poliglotu, rusų kalba yra tiesiog privaloma! Taip yra todėl, kad rusų kalba pasižymi tiek praktiniu pritaikomumu (apie ką kalbėjome praeituose punktuose), tiek savotiška egzotika, kuri traukia užkietėjusius poliglotus. Viena vertus, mokytis rusų kalbos yra tikras iššūkis, nes ji nėra panaši nei į mūsų gimtąją kalbą, nei į anglų ar kitas populiarias užsienio kalbas. Antra vertus, turint tvirtus pagrindus ir įsivažiavus, rusų kalbos mokymasis jau neatrodys toks sudėtingas ir, jei jums patinka mokytis kalbų, taps tikru malonumu!


コメント


bottom of page