top of page

Nuo ko pradėti mokytis prancūzų kalbos?

Visame pasaulyje yra daugiau kaip 7000 skirtingų kalbų, tačiau tik viena iš jų yra laikoma meilės kalba – tai romanų grupės atšakai priklausanti prancūzų kalba. Didžioji dalis pasaulio pripažįsta ją kaip vieną reikšmingiausių, o kai kurių šalių ji vis dar laikoma diplomatijos ir tarptautinių santykių kalba. Nepaisant to, Lietuvoje ji ne itin populiari. Visose srityse pamažu įsitvirtinusi anglų kalba, rodos, nepaliko vietos jokiai kitai. Galbūt metas į savo gretas įsileisti ir kitas kalbas, kurios atvertų duris į tos šalies kultūrą ir suteiktų galimybę pasijusti jos dalimi? Šiuo atveju prancūzų kalba būtent ta, kuri gali atverti duris į vieną romantiškiausių pasaulio kultūrų.


Jeigu meilę prancūzų kalbai jaučiate vien ją girdėdami ir jau ne vienerius metus mintyse įsivaizduojate, kaip šalia Eifelio bokšto draugiškai kalbatės su vietiniais prancūzais, pats laikas pradėti mokytis šią kalbą. Dabar belieka atsakyti į kiekvienam rūpimą klausimą – nuo ko pradėti mokytis prancūzų kalbą?PIRMAS ŽINGSNIS Pirmiausia, turite suprasti, jog prancūzų kalba ganėtinai sudėtinga. Tarimas, gramatika ir skyryba iš pradžių gali pasirodyti visiškai nesuprantami ir neįveikiami dalykai. Todėl vienas svarbiausių žingsnių yra tvirtai nuspręsti mokytis šios kalbos ir nusiteikti, jog lengva nebus.

ANTRAS ŽINGSNIS Priėmus sprendimą mokytis prancūzų kalbą, itin svarbu pasirinkti patikimą mokymosi šaltinį, kuriame pateikta informacija būtų sudaryta asmens, gerai išmanančio šios kalbos subtilybes. Svarbu pabrėžti, jog niekada nesimokius prancūzų kalbos, geresnių rezultatų pavyks pasiekti mokantis ne savarankiškai, o užsirašius į privačias pamokas. „Alfa klasėje“ yra skirtingų lygių prancūzų kalbos mokymosi programos, kurios skirtos ne tik mokyklinio amžiaus vaikams, bet ir suaugusiems.


Sudarytas mokymosi planas neleidžia nukrypti nuo galutinio tikslo, o periodiškai suteikiamas grįžtamasis ryšys padeda labiau pasitikėti savimi ir nebijoti suklysti.


TREČIAS ŽINGSNIS Kartu su pasirinktu mokytoju įvardinti savo lūkesčius ir laikotarpį, per kurį norima išmokti prancūzų kalbą. Sudarytas mokymosi planas neleidžia nukrypti nuo galutinio tikslo, o periodiškai suteikiamas grįžtamasis ryšys padeda labiau pasitikėti savimi ir nebijoti suklysti.

KETVIRTAS ŽINGSNIS Prancūzų kalbos pamokos negali likti už uždarų durų, svarbu įsileisti šią kalbą į savo kasdienį gyvenimą ir nuolat kartoti išmoktus žodžius bei frazes. Kaip ne vieną kartą esame girdėję iš savo mokytojų ir tėvų: „Repetítio est mater studiórum“ (liet. kartojimas yra mokslų motina).

À bientôt en classe! Iki greito pasimatymo pamokose!

Comments


bottom of page