top of page

Top 5 vasaros knygos penktokams ir šeštokams

Vasara – metas, kai moksleiviai turi daugiau laisvo laiko mėgstamoms veikloms. Vis dėlto nepaprastai svarbu, jog tos veiklos būtų ne tik smagios, bet ir prasmingos. Manome, jog viena iš tokių veiklų per atostogas neabejotinai yra skaitymas, nors ne kiekvienas mokinys jį prisijaukina iš karto. Dėl šios priežasties siūlome 5 knygas, kurios ne tik įdomios, bet ir vertingos būsimiems penktokams ir šeštokams:
1. Astrida Lindgren “Rasmusas Klajūnas” ir “Ronja plėšiko duktė” – nuotykingi romanai apie drąsius ir šiek tiek išdykusius personažus, kurie sužadina norą keliauti ir pažinti.


2. Susan Coolidge “Ką nuveikė Keitė” – itin jausmingas kūrinys apie gyvenimo džiaugsmą ir kaip sunkumai paskatina vertinti paprasčiausius kasdienybės dalykus.


kabute1 Nepaprastai svarbu, jog vasaros veiklos būtų ne tik smagios, bet ir prasmingos. kabute2

3. Vytautas Račickas “Jos vardas Nippė” - pirmoji trilogijos apie mergaitę Nippę dalis. Knyga apie brangius, bet kartais skaudžius šeimos santykius.


4. Gendrutis Morkūnas “Vasara su Katšuniu” - kupinas nuotykių romanas apie gyvenimą apvertusią vieno berniuko pažintį su keistu padaru Katšuniu.


5. Jonas Biliūnas „Kūdikystės sapnai“, „Joniukas“, „Brisiaus galas“ - svarbi pažintis su lietuvių literatūros klasika, jautrios ir širdyje liekančios novelės, kuriose vaikai gali atrasti svarbiausias gyvenimo pamokas.

Comments


bottom of page