top of page

5 patarimai prieš anglų kalbos egzaminą

Mūsų anglų kalbos pamokų mokytoja Debora Šiškutė dalijasi 5 paskutinės minutės patarimais dvyliktokams, kaip sėkmingai išlaikyti anglų kalbos brandos egzaminą:1. Pirmas žingsnis — susipažinimas su egzamino programa

Nacionalinio egzaminų centro puslapyje susiraskite ankstesnių metų egzaminų užduotis ir išsinagrinėkite, kas sudaro kiekvieną egzamino dalį. Vieni mokiniai numoja ranka į klausymo bei skaitymo dalis, na o kitiem būtent jos kelia daugiausia sunkumų. Dėl to neverta pradėti kartotis viską, ką jau mokeisi ankstesnėse klasėse, o paprasčiausiai atpažinti, kokios tendencijos vyrauja užduotyse kiekvienais metais ir pagal tai įvertinti, ką dar reikėtų savarankiškai pasimokyti.


2. Įsidėmėk reikalavimus ir vadovaukis jais

Pabandykite perprasti ir įsidėmėti sistemą bei žingsnius, kurie niekada nepakiš kojos. Tai gali būti ypač naudinga rašymo dalyje. Nors neįmanoma numatyti temų, kurias paskirs šių metų egzaminui, tikrai galima išmokti niekada nesikeičiančią laiško ir rašinio struktūrą, reikalavimus, jungiamąsias frazes bei kitas taisykles, kurios būdingos tiek formaliam, tiek neformaliam tekstui. Prastas miego režimas ir streso nevaldymas gali pakišti koją net ir gabiausiems ir labiausiai pasiruošusiems mokiniams.


3. Žinok, ko iš tavęs tikisi vertintojas

Vienaip ar kitaip, vietos individualumui ir kūrybiškumui egzaminuose nėra tiek daug: egzaminų vertintojai neišvengiamai remsis nustatytais nurodymais, pagal kuriuos ir vertins kiekvieno mokinio darbą. Dėl šios priežasties, analizuojant anglų VBE programą, taip pat vertėtų peržvelgti ir vertinimo lenteles, kurios padės išsiaiškinti, už ką skiriama daugiau ir mažiau balų, į ką atsižvelgs vertintojas, ko jis ieškos tavo darbe.


4. Susikaupk ir orientuokis laike

Reikėtų pagal savo jėgas susiplanuoti laiką. Jei rašyti ir generuoti idėjas sekasi sunkiau, tuomet šiai užduoties daliai laiko pasilik daugiau. Na, o jei rašyti tekstus tau — vieni juokai, atkreipk dėmesį į argumentų svarumą, žodyną, konkretumą ir nemėgink parašyti viso romano: vis dėlto, reikia prisiminti, jog rašinį iš juodraščio dar teks perrašyti į švarraštį, tai taip pat užims nemažai laiko.


5. Atsipalaiduok ir leisk sau pailsėti

Nors tai ir yra dažniausiai dvyliktokų girdimas patarimas, jis vis dar išlieka labai reikšmingas. Prastas miego režimas ir streso nevaldymas gali pakišti koją net ir gabiausiems ir labiausiai pasiruošusiems mokiniams. Todėl būtina atrasti būdą bent paskutinę naktį su tuo susidoroti.Opmerkingen


bottom of page