top of page

Anglų kalbėjimas (dialogas): kaip pasiruošti egzaminui

Pasiruošimas anglų kalbos egzaminui jau prasideda! Artėja anglų kalbėjimas, tad Alfa klasės anglų kalbos mokytoja Augustina dalinasi įžvalgomis visiems abiturientams, besiruošiantiems anglų kalbos VBE kalbėjimo daliai. Štai jos 10 universalių patarimų sėkmingam dialogui, kurie pravers nepriklausomai nuo to, kokios pasitaikys kalbėjimo temos.AUGUSTINA, KAIP PASIRUOŠTI ANGLŲ K. KALBĖJIMUI?

1. Dialogo metu stenkitės kalbėti kuo natūralesne kalba. Nepabijokite panaudoti jaustukų, neigiamosios formos sutrumpinimų. Žargono vertėtų vengti, tačiau taip pat nereikia „perkrauti“ kalbos idiomatiniais posakiais, ypač jei jų nevartojate kalbėdami angliškai apskritai.


2. Jei jaudinatės dėl savo šnekamosios kalbos gebėjimų, pabandykite anglų kalbą naudoti kasdienybėje. Pasiūlykite draugams ar artimiesiems, mokantiems kalbą, kasdieninius dalykus aptarti angliškai. Šnekamoji kalba yra viena iš pagrindinių komunikacijos priemonių, todėl svarbu, jei norime pagerinti vartojimo įgūdžius, ją nuolat naudoti. Practise makes perfect, right?NAUDINGOS ANGLŲ L. DIALOGO FRAZĖS

1. Jei jaučiate, jog partneris „užgožia“ jus dialogo metu, bandykite mandagiai įsiterpti, paklausdami, „maybe we can move on to another point/subject/part which is…“ įvardindami savo užduotyje nurodytą aspektą.


2. Jei manote, kad jūs galite „užgožti“ partnerį dialogo metu, nepamirškite paklausti jo/jos nuomonės: „what do you think about…“/ „would you agree with…“. Keiskitės argumentais su partneriu. Jei partneris nedrąsus, paskatinkite „įvesti“ jo/jos aspektą. Gali padėti tokios frazės kaip: „maybe there is something you would like to discuss?/ Is there anything you would like to add… ?“ Jei jaudinatės dėl savo šnekamosios kalbos gebėjimų, pabandykite anglų kalbą naudoti kasdienybėje.KAIP DIRBTI SU DIALOGO PARTNERIU?

1. Bendradarbiaukite su dialogo partneriu. Svarbu prisiminti, jog dialogas yra pokalbis tarp DVIEJŲ pusių. Tiek neįsitraukimas į dialogą, tiek partnerio „užgožimas“ gali atimti taškų. Patarčiau kooperuotis ir padėti vienas kitam. Juk sėdite „vienoje valtyje“ kartu ir greičiausiai abu norite pasiekti aukščiausių rezultatų.


2. Reaguokite į partnerio atsakymus. Besikartojančios frazės „it’s a good idea“, „it’s a nice idea“ ir toliau išsakomi jūsų argumentai gali sudaryti įspūdį, jog nesiklausėte partnerio. Galite pakomentuoti partnerio atsakymus, juos papildydami arba paneigdami. Tačiau svarbu, jog paneigdami pasiūlytumėte savo alternatyvą ir ją argumentuotumėte.


3. Jei jaudinatės dėl partnerio dialogo metu, prisipratinti gali padėti trumpa įžanga dialogo pradžioje: ne tik pasisveikinimas, bet ir pasiteiravimas kaip sekasi. Nepabijokite atsakyti partneriui, galbūt jis/ji jaudinasi taip pat kaip ir jūs ir būtent trumpa interakcija padės bent truputi atsipalaiduoti.


4. Neužsisėdėkite prie vieno punkto. Dialogui skiriamos 4-5 minutės. Jei per daug išsiplėtosite, gali neužtekti laiko aptarti visų aspektų, o svarbu nepamiršti, jog ne tik pačiam, bet ir partneriui reikia aptarti dar tokią pat sumą punktų.DIALOGO ĮŽANGA IR PABAIGA

1. Dialogo pradžioje, po pasisveikinimo, trumpai įveskite temą, kurią turite aptarti: „... is approaching and we should discuss ...“/ „today we should discuss...“.


2. Dialogo pabaigoje nepamirškite trumpų išvadų, ką aptarėte, apibendrinimo. Toliau turėtų sekti atsisveikinimas: „we will keep in touch/contact“/ „I‘ll see you tomorrow...“.Kontaktai

Mindaugo g. 14, Vilnius Antakalnio g. 48A, Vilnius Lukšio g. 3, Vilnius Laisvės pr. 58, Vilnius Maironio g. 28, KaunasMokyklos darbo laikas

I-V: 8:00-21:00

VI-VII: 9:00-21:00


+370 64556105 Debora +370 66931482 Erika +370 60673875 Kristina (Žiniasklaidai, Karjerai)Administracijos darbo laikas

I-V: 8:00-17:00

VI-VII: nedirbame


debora@alfaklase.lt erika@alfaklase.ltComments


bottom of page