top of page

Kada vaikui ar tėvams reikia kreiptis į psichologą? Atsako psichologė

Alfa klasėje darbuojasi psichologai, įgiję aukštąjį išsilavinimą vaikų ir edukacinės psichologijos srityje. Jie kompetentingi konsultuoti vaikus, paauglius ir tėvelius visais su mokykla ir šeimos santykiais susijusiais klausimais.

Apsispręsti, ar vaikui reikia psichologo pagalbos, dažnai gali būti sunku. Vis dėl to, tam tikrose gyvenimo situacijose svarbu nebijoti ir kreiptis pagalbos į specialistus. Kokiose situacijose ir kuo gali padėti psichologas, atsako psichologė Agota Statkutė.


Kas yra vaikų psichologas ir kada reikėtų į jį kreiptis?


Psichologas – tai specialistas, padedantis vaikams įveikti įvairius psichologinius sunkumus: bendravimo, emocinius, elgesio, mokymosi, adaptacijos, šeimos santykių, miego, valgymo ir t.t. Konsultacijų metu per santyki su psichologu, pokalbius ir žaidimus vaikas gali mokytis naujų bendravimo įgūdžių, ieškoti sprendimų įvairioms situacijoms, didinti pasitikėjimą savimi, geriau pažinti savo jausmus, išmokti įvairių nusiraminimo būdų ir kt. Į psichologą galima kreiptis net tuo atveju, jei sunkumai neatrodo labai rimti – gali užtekti vos kelių konsultacijų su specialistu ir taip bus užkirstas kelias rimtesnėms problemoms ateityje.


Ką daryti, jei vaikais nenori eiti į konsultacijas?


Gali būti, kad vaikas nenori eiti pas psichologą, nes nelabai žino, kas ten jo laukia, tad pirmiausia naudinga būtų su vaiku apie tai pasikalbėti. Jei vaikas vis tiek nenori eiti į psichologo konsultacijas, jo versti nereikėtų. Tokiu atveju psichologo konsultacijas gali lankyti vaiko tėvai ir kartu su specialistu ieškoti būdų, kaip būtų galima padėti vaikui.

Comments


bottom of page