top of page

Kaip pasiruošti 2021 matematikos egzaminui?

Ilgametis Alfa klasės matematikos mokytojas Romas dalinasi net 9 patarimais, kaip pasiruošti matematikos egzaminui!
Ilgametis Alfa klasės matematikos mokytojas Romas dalinasi net 9 patarimais, kaip pasiruošti matematikos egzaminui!


PRIEŠ EGZAMINĄ

  1. Užsibrėžk tikslą. Tavo tikslas – tai norimų taškų (procentų) intervalas, kuris patenkintų lūkesčius iš egzamino. Tikslų įvardinimas yra pirmas žingsnis jų siekiant!

  2. Įvertink savo žinias. Gebėjimas įsivertinti turimas žinias leidžia ne tik užsibrėžti racionalius tikslus, bet ir egzamino metu pasirinkti palankesnes užduotis. Žinodamas savo stipriąsias temas visada galėsi pradėti spręsti nuo užduočių iš tau geriau žinomų temų. Taip egzamino metu įgysi daugiau pasitikėjimo savimi ir sumažinsi juntamą jaudulį.

  3. Paskutinė diena. Paskutinę dieną rekomenduoju skirti laiko lengvoms sąvokoms pasikartoti, pavyzdžiui, moda, mediana, vidurkis ir t.t. O paskutinė naktis turi būti skirta miegui, tad „nekalk” iki paryčių!


PER EGZAMINĄ

  1. Pertraukėlės. Egzamino metu pajutęs protinį nuovargį, nebijok pasidaryti pertraukėlės. Jos gali būti ne tik trumpas akių atitraukimas nuo egzamino lapo, pasivaikščiojimas, bet ir uždavinių sprendimų perrašymas į švarraštį.

  2. Kontroliuok laiką. Kadangi egzamino laikas yra ribotas, jį išnaudok optimaliai. Jeigu net 3 kartus perskaičius užduoties sąlygą, jokia mintis nešauna į galvą, geriau ją praleisti ir eiti prie kitos. Užduotys iš egzamino anksčiau laiko nepabėgs, visada galėsi prie jų grįžti, kai įveiksi lengvesnes užduotis.

  3. Nebijok rašyti. Trečioje egzamino dalyje yra daugiau nei pusė visų galimų taškų, o joje jau yra vertinimas sprendimas. Tačiau nereikia išsigąsti, kadangi net ir neišprendęs viso uždavinio, gausi dalį taškų už teisingai nurodytą sprendimo dalį.

Anksčiau publikuotus patarimus galite rasti čia.


Gebėjimas įsivertinti turimas žinias leidžia ne tik užsibrėžti racionalius tikslus, bet ir egzamino metu pasirinkti palankesnes užduotis.EGZAMINUI EINANT Į PABAIGĄ

Nepasiduok. Tik neišeik iš egzamino net nepraėjus pusei paskirto laiko! Nepalik tuščių langelių. Kadangi pirmoje ir antroje egzamino dalyse yra vertinimas tik atsakymas, be sprendimo, paliktas tuščias laukelis atsakymų lape yra garantuotas 0 taškų iš tos sąlygos. Juk nepataikysi 100 proc. metimų, kurių nė nebandai atlikti, ar ne? („You miss 100% of the shots you don't take." )

Logika. Pasitikrink, ar visi nurodyti atsakymai į užduotis atsako tinkamai, logiškai. Nepalik tokių klaidų kaip: neigiamo figūros ploto ar taško koordinačių x=3.

Sėkmės!

Primename, kad matematikos valstybinis brandos egzaminas vyks 2021 m. birželio 18 d. (penktadienį), 9 val.


Comments


bottom of page