top of page

Kaip pasiruošti biologijos egzaminui?

Paprašėme Alfa klasės biologijos mokytojo Jokūbo pasidalinti, kaip pasiruošti artėjančiam biologijos egzaminui. Štai jo patarimai:
Biologijos egzaminas laikomas vienu tų, kuriam reikia žinoti ir mokėti pritaikyti itin daug informacijos. Visiškai suprantama, kad per trumpą laiką tau gali nepavykti nuodugniai pasikartoti visų temų. Tad kartojimas prieš egzaminą turėtų būti ypač gerai apgalvotas.

Anksčiau publikuotus patarimus galite rasti čia.

PASIRUOŠIMAS KARTOJIMUI. Pirma, siūlau pagalvoti, kokios temos tau prasčiausiai sekasi. Kaip tai padaryti? Peržiūrėk savo kontrolinius darbus, namų darbus, išsispręsk keletą egzamino užduočių, atkreipk dėmesį, kur padarei daugiausia klaidų. Siūlau pradėti kartojimą būtent nuo tų temų, kurios tau yra sunkiausios. Antra, pasižiūrėk, iš kokių temų egzamine bus daugiausia klausimų. Kaip tai padaryti? Egzamino programoje yra nurodyta, kiek taškų turi būti skiriama už atitinkamas temas. Siūlau kartojimą pradėti taip pat nuo tų temų, iš kurių gali gauti daugiausia taškų per egzaminą.

Trečia, suplanuok savo kartojimą. Kaip tai padaryti? Tu pats geriausiai žinai, koks yra tavo mokymosi tempas. Pagalvok, kiek temų per dieną galėtum pasikartoti. Atkreipk dėmesį, kad vienoms temoms reikia skirti daugiau laiko, kitoms – mažiau. Kaip minėjau, pradėk nuo tų temų, kurios tau yra sunkiausios bei iš kurių egzamine gali gauti daugiausia taškų. Visgi, jei kokia nors tema tau atrodo sunkiai įveikiama, o egzamine numatyta iš jos visai nedaug taškų, galbūt neverta skirti jai dėmesio.


Beje, tavo paties organizmas gali būti puiki iliustracija, juk dauguma biologinių procesų, kuriuos mokaisi, yra apie mus – žmones.KARTOJIMAS

Ketvirta, pradėk kartojimą. Kaip tai padaryti? Galbūt tau padės penkių žingsnių strategija.

1. Peržiūrėk egzamino programą – ką turėtum žinoti iš kartojamos temos? 2. Dabar, kai žinai, ką turi mokėti, pradėk nuo teorijos. Pagalvok, kokios yra šios temos raktinės sąvokos. Apžiūrėk grafikus ir paveikslėlius. Būtinai skirk tam laiko! Gal net pamėgink juos pats nusipiešti. Pabandyk apibūdinti įvairius biologinius procesus. Geriausia, jei tai padarysi žodžiu ar raštu. Įsivaizduoti, kaip šie procesai vyksta, tau gali padėti trumpi video. Beje, tavo paties organizmas gali būti puiki iliustracija, juk dauguma biologinių procesų, kuriuos mokaisi, yra apie mus – žmones. 3. Atlik užduotis iš kartojamos temos. Peržiūrėk anksčiau darytas užduotis. Atkreipk dėmesį į egzaminų vertinimo instrukcijas. Atsakydamas į klausimus pagalvok – ko iš tavęs gali tikėtis vertintojas? Nepamiršk atsakymuose raktinių temos sąvokų. Jei lieka kokių nors neaiškių užduočių – pabandyk išsiaiškinti su mokytoju, draugais. 4. Grįžk prie teorijos. Kai atlikai užduotis, jau geriau žinai, ką turėtum mokėti iš tos temos. 5. Dar kartą įtvirtink tas temas, kurias kartojai anksčiau. Kasdien temų turėtų vis daugėti, tačiau tu jas vis geriau mokėsi, tad ir laiko peržiūrėti reikės vis mažiau.

Penkta, išsispręsk bent vieną egzamino užduotį nuo-iki. Pasižiūrėk, kiek užtrunki laiko. Nuspręsk, ar atsakymus iškart rašysi į atsakymų lapą, ar pirma į juodraštį. Pasiskaičiuok, kiek tau reikės laiko perrašyti atsakymus į atsakymų lapą. Atlikdamas egzaminą nepamiršk perskaityti visus tos pačios temos klausimus, dažnai jie vienas su kitu susiję.

Šešta, nepamiršk pasirūpinti savimi. Derink mokymąsi ir poilsį. Aktyvus laisvalaikis, skanus maistas, geras miegas būtini, jei nori turėti užtektinai jėgų.

Primename, kad biologijos valstybinis brandos egzaminas vyks 2021 m. birželio 9 d. (trečiadienį), 9 val.

Linkime, kad pasiruošimas biologijos egzaminui vyktų sklandžiai!

Comments


bottom of page