top of page

Kaip pasiruošti egzaminams?

Mokykloje susiduriame su daugybe iššūkių, kuriems įveikti prireikia tiek akademinio, tiek psichologinio pasiruošimo. Na, o pasiruošimas egzaminams – lyg mokyklinių iššūkių kulminacija, dažnai sukelianti stresą ar pasimetimą. Mokiniams, mąstantiems, kaip pasiruošti egzaminams, gali būti sunku sekti savo pažangą ar suprasti, kada visa reikalinga medžiaga galutinai išmokta. Taigi paruošėme patarimų sąrašą, kuris gali palengvinti pasiruošimą egzaminams.
Visų pirma atsakyk sau į kelis pagrindinius klausimus: Ką žinai apie egzamino reikalavimus? Pasiruošimas egzaminui turėtų prasidėti nuo pažinties su švietimo ministerijos sudarytais ir patvirtintais reikalavimais. Vadinasi, visas reikiamas žinias ir gebėjimus galima detaliai ir struktūruotai pasitikrinti atsivertus egzamino programą ir nuostatus. Juos rasi Nacionalinio egzaminų centro tinklalapyje. Kokie mokymosi įrankiai tau naudingi? Pagalbinių priemonių ir knygų, padedančių pasiruošti egzaminams, pasiūla nemaža. Internetinės svetainės, vaizdinė medžiaga, vadovėliai, asmeniniai užrašai – visa yra vertinga. Tačiau norėdamas pasiekti aukščiausių rezultatų, susikoncentruok į geriausiai tau tinkančias priemones ir pagreitinsi mokymosi procesą. Na, o jei pavyksta suderinti skirtingas priemones ir nepasimesti informacijos srautuose – puiku! Kiek laiko reikia skirti tam tikro egzamino pasiruošimui? Laiko planavimas yra vienas pagrindinių veiksnių sprendžiant, kaip pasiruošti egzaminui kuo kokybiškiau ir sparčiau. Kasdieninis mokymosi medžiagos pasikartojimas po pusę valandos gali atnešti daugiau naudos nei viena pilna diena per savaitę. Nors valandų atžvilgiu daugiau laiko mokydamasis praleisi vieną dieną, tai nebūtinai reiškia, kad informaciją įsiminsi ilgam. Smegenys pavargsta greitai, todėl ilgas ir įtemptas mokymasis gali būti nebe toks kokybiškas. Atsakęs sau į minėtus klausimus, apsvarstyk, kaip įvairios mokymosi technikos gali padėti ruošiantis egzaminams. Su kontroliniais, testais ir egzaminais mokiniai susiduria jau metų metus, todėl nenuostabu, kad moksleiviai ar studentai ieško būdų, kaip pasiruošti egzaminams kuo efektyviau ir kokybiškiau. Pasaulyje yra daugybė pripažintų mokymosi technikų, kuriomis naudojantis pasiruošimas egzaminams gali palengvėti ir pagreitėti. Apie kelias populiarias technikas skaityk čia.

Psichologiniai patarimai Būna atvejų, kai pasiruošimas egzaminui nėra sklandus ne dėl akademinių žinių stokos, bet dėl psichologinės įtampos. Mokiniai dažnai jaučia baimę, stresą ar nerimą tiek ruošdamiesi egzaminui, tiek pačią egzamino dieną. Sistemingas mokymasis, planavimas ir nuolat sprendžiami bandomieji egzaminai gali padėti to išvengti. Alfa klasės psichologė pabrėžia, kad susidūrus su egzaminų baime yra svarbu ruoštis, repetuoti, rūpintis savimi, pasiruošti planą B, pasikalbėti su savimi, pasidžiaugti sėkme ir kvėpuoti. Daugiau psichologės patarimų mokiniams gali rasti čia rasti čia.

Pasiruošimas egzaminams gali atrodyti sudėtingas ir net gąsdinantis, tačiau svarbiausia pamėginti išvengti neigiamų minčių ir negalvoti apie neišlaikymą. Pozityvus mąstymas atneša pozityvių rezultatų, tad egzaminus laikyk užtikrintai, susikaupęs ir atsipalaidavęs. Ankstesnis ĮrašasNaujesnis ĮrašasComments


bottom of page