top of page

Pristatome mokytoją: Martynas

Šį mėnesį norime supažindinti savo sekėjus su, moksleivių nuomone, vienu mylimiausių Alfa Klasės mokytojų – Martynu.


Martynas į mokslus žvelgia nuotaikingai, o savo entuziazmu “užkrečia” visus, kurie apsilanko jo pamokoje. Štai ką jis sako apie tai, kuo jį žavi mokslo pasaulis:


π, ∫, e, ϕ, Δ – simboliai ir konstantos, su kuriomis susidūrėme mokykloje ir matėme jas kaip mistines raides be praktinio panaudojimo, kurias rašėme dėl to, nes taip sakė mokytoja ir buvo rašoma vadovėlyje. Gali atrodyti sunkiai suvokiama, bet mokykloje išmokti hieroglifai iš tikrųjų yra naudojami inžinerijoje, kuriant dirbtinį intelektą ir prognozuojant (ne bet kaip, o itin tiksliai) ateitį. Diferencijavimas ir integravimas yra naudojami kuriant dirbtinio intelekto algoritmus, padedančius diagnozuoti ir gydyti ligas, vairuoti mašinas ir investuoti. Netgi augalų lapų išsidėstymas gali būti paaiškintas matematiškai! Be to, garsiausi pasaulio menininkai (pavyzdžiui, Salvadoras Dali, Leonardo da Vinci) naudojo matematines proporcijas siekdami išgauti norimą estetinį vaizdą.


Mano vardas Martynas ir, kaip jau turbūt supratote, Alfa klasėje mokau matematikos ir chemijos.Dažnai sakoma, kad gražiausiai pasaulis atrodo, kai į jį žiūrima per rožinius akinius, tačiau vis dažniau pastebiu, kad tas grožis labiausiai atsiskleidžia žiūrint per matematinį filtrą.


Dažnai sakoma, kad gražiausiai pasaulis atrodo, kai į jį žiūrima per rožinius akinius, tačiau vis dažniau pastebiu, kad tas grožis labiausiai atsiskleidžia žiūrint per matematinį filtrą. Mieli mokiniai ir skaitytojai, matematika yra graži, daug ką paaiškinanti ir neabejotinai verta visų pastangų, kurios yra dedamos (arba planuojamos dėti) siekiant suprasti jos subtilybes!

Pabaigai norėčiau jums užduoti klausimą: jūsų nuomone, matematika buvo atrasta, ar išrasta? Padiskutuokime.

Comments


bottom of page