top of page

Psichologas atsako į dažniausius tėvelių užduodamus klausimus

Alfa Klasėje moksleiviai gali sulaukti ne tik akademinės, bet ir psichologinės pagalbos, konsultuotis su specialistais susidūrę su emociniais sunkumais. Dažnai kreiptis pagalbos gali būti nedrąsu, todėl mūsų psichologas Rytis Jankauskas atsako į svarbiausius klausimus apie vaikų emocinę ir psichinę sveikatą.
1. Ar psichologinės konsultacijos teikiamos tik psichinių sutrikimų turintiems žmonėms?


Dažnai sakoma, jog tam, kad problema išsispręstų, užtenka žmogaus, kuris iš šalies galėtų pažvelgti į komplikuotą situaciją. Psichologas dažnai šias funkcijas atlieka pasitelkdamas ne tik psichologo etiką, žmogaus raidos ypatumus, bet ir empatiškumą bei besąlyginį priėmimą tam, kad būtų atpažinta problema, veiksniai, kurie ją sukelia bei problemos sprendimo būdai. Manau, jog kiekvienas iš mūsų susiduria su sunkumais, kurie mus slegia, tik vieni juos išsprendžiame patys, su draugų ar artimųjų pagalba, o kiti su psichologo pagalba, kurio tikslas – profesionaliai padėti puoselėti žmogaus sveikatą ir gerovę.


2. Kokiais atvejais reikėtų kreiptis į psichologą dėl pagalbos vaikui?


Rekomenduojama kreiptis į psichologą, jei vaiko elgesys ar emocinė būklė jau kurį laiką neramina (pvz. didelis jautrumas, verkimas, piktumas, nemiga, liūdesys, baimė, uždarumas, savižala, apatija, staiga sumažėjęs džiaugsmas, įvairūs skausmai, kurių priežastis neaiški, mokymosi sunkumai ar kt.). Galima kreiptis, jei kyla klausimų apie vaiko auklėjimo, ugdymo ar vaiko emocinio intelekto puoselėjimą ar jei kyla bet kokie klausimai susiję su vaikais. Taip pat vaikų psichologas gali tėvams padėti atrasti vaiko bei tėvų stiprybes, kurios gali padėti didinti psichologinį atsparumą, prasmės ir laimės jausmą.


3. Ko galima tikėtis iš psichologo?


Psichologas suteikdamas saugią ir priimančią aplinką sukuria ryšį, kuris padeda suprasti, iš kur kyla problema, kaip ją įveikti bei kaip padėti puoselėti savo stiprybes. Tam pasitelkiamos įvairios užduotys, priemonės bei tikslingi klausimai, o į procesą gali būti įtraukiami šeimos nariai, pedagogai bei kiti artimi asmenys, kurie gali padėti išspręsti kylančius sunkumus.


4. Jeigu mano vaikas lankysis pas Alfa klasėje dirbantį psichologą, ar tai turės kokios nors neigiamos įtakos ateityje (pvz. dėl karjeros pasirinkimo, išduodant vairavimo teises, dėl karinės tarnybos)?


Psichologas vadovaudamasis psichologo etikos kodeksu užtikrina, jog visa informacija, kuri susijusi su psichologine pagalba, yra konfidenciali ir neperduodama tretiesiems asmenims, nebent gresia rimtas pavojus visuomenei, kliento ar kitų asmenų sveikatai arba gyvybei. Tai užtikrina, jog lankymasis pas psichologą Alfa klasėje neturės jokios neigiamos įtakos ateityje.

Comments


bottom of page