top of page

Kaip pasiruošti anglų k. egzaminui?

Pradedame jau tradicija tapusią įrašų seriją, skirtą sėkmingai pasiruošti VBE! Šiemet „Alfa klasės“ anglų kalbos mokytojas Rytis dalinasi penkiais patarimais, kaip pasiruošti anglų egzaminui.


KARTOJIMAS

Pirma, siūlau peržvelgti, kaip atrodo anglų kalbos valstybinis egzaminas ir jo atskiros dalys, kad egzamino metu nebūtų didesnių siurprizų. Užduotis galite rasti NEC puslapyje. Egzaminas susideda iš 4 dalių (kalbėjimo, klausymo, skaitymo ir rašymo). Kiekvienoje dalyje galima surinkti po 25 taškus, tad patarčiau susipažinti ir su vertinimo kriterijais, kad žinotumėte, už ką galite gauti aukštesnį įvertinimą, o kur netyčia galite ir suklysti.


Antra, prisiminkite 11–12 kl. išeitas temas, atkreipkite dėmesį į jų žodyną. Ne paslaptis, kad visos egzamino užduotys yra ruošiamos pagal jūsų jau išeitas temas, tad ko nors naujo nereikėtų tikėtis. Kiekviena tema turi tam tikrą būdingų žodžių bagažą, kurį galite išgirsti klausymo dalyje, pamatyti skaitymo užduotyse. Tuos esminius žodžius siūlau vartoti ir kalbėjimo, ir rašymo dalyse.


POILSIS

Trečia, nepamirškite pailsėti ir atsipalaiduoti. Mokytis naktimis ir aukoti miego tikrai nerekomenduoju. Poilsį taip pat puikiai galima sieti su veikla, padedančia tobulinti anglų kalbos žinias. Pasiruošimas anglų egzaminui gali vykti visur ir visada, tad laisvalaikis nėra išimtis: pasiruošimas egzaminui nereiškia rymojimo prie vadovėlio – galima paskaityti ir grožinę knygą, peržiūrėti filmą. Dažnai patys net nesuvokiame, kad tokiu būdu gauname puikių anglų kalbos žinių! Poilsį taip pat puikiai galima sieti su veikla, padedančia tobulinti anglų kalbos žinias.


PRAKTIKA

Ketvirta, praverskite savo užrašus ir stabtelkite prie tų pratimų, kur darėte daugiausia klaidų. Labai svarbu skirti laiko ir prisiminti savo klaidas. Pabandykite pagalvoti, ar šiandien jau galite paaiškinti klaidos esmę ir ją ištaisyti.


Galiausiai, kalbėkite, kalbėkite, kalbėkite! Jei tik atsiranda pašnekovas, kuris moka anglų kalbą, visada galima bent kelioms minutėms iškeisti lietuvių kalbą į anglų. Tai gali puikiai pasitarnauti kalbėjimo dalyje egzamino metu. Jei pašnekovas nėra jums artimas asmuo, tai tik geriau! Yra didelė tikimybė, kad egzamino metu turėsite bendrauti su žmogumi, kurį matysite pirmą kartą savo gyvenime. Kai kuriems tai kelia ypač daug streso, kurį galima įveikti tik per praktiką.


Anksčiau publikuotus patarimus galite rasti čia, čia ir čia.


Primename:

Anglų kalbos valstybinio egzamino klausymo, skaitymo ir rašymo dalys vyks 2021 m. birželio 14 d. (pirmadienį), 9 val.

Anglų kalbos valstybinio egzamino kalbėjimo dalis vyks 2021 m. birželio 21, 22, 23 d. (pirmadienį–trečiadienį), 9 val.

Linkime, kad pasiruošimas anglų egzaminui būtų sklandus ir sėkmingas!


Kontaktai

Mindaugo g. 14, Vilnius Antakalnio g. 48A, Vilnius Lukšio g. 3, Vilnius Verkių g. 36, Vilnius Laisvės pr. 58, Vilnius Maironio g. 28, Kaunas


Mokyklos darbo laikas:

I-V: 8:00-21:00

VI-VII: 9:00-21:00

+370 60246642 Eglė +370 64556105 Debora +370 66931482 Erika +370 60673875 (Žiniasklaidai)


Administracijos darbo laikas:

I-V: 8:00-17:00

VI-VII: nedirbame

egle@alfaklase.lt debora@alfaklase.lt erika.tad@alfaklase.lt


Comments


bottom of page